Produkty i Projekty

Nasze Produkty

Maszyna pakująca NoTe P-4

Maszyna przeznaczona jest do pakowania płynnych i półpłynnych produktów mleczarskich w powszechnie stosowane plastikowe kubki Fi 95 zakrywane platynką. Aby osiągnąć wysoką czystość pakowania, do kabiny jest wtłaczane oczyszczone filtrami HEPA i lampami UV powietrze, kubki i platynki również oczyszczane są lampami UV, nad produkt przed zamknięciem platynką podawany jest gaz CO2. Wydajność maszyny, w zależności od wysokości kubka i rodzaju produktu wynosiod 3000 do 7200 kubków na godzinę. Maszyna przygotowana jest do zdalnego podglądu jej pracy.

Maszyna pakująca w kartonowe owijki

Nasza firma oprócz automatyzacji  w przemyśle automotive i offshore jest producentem m.in.  maszyn dla przemysłu spożywczego

Nasz najnowszy produkt to  maszyna służąca do wkładania kartonowych owijek w zafoliowane tacki

Wydajność urządzenia to ok 60 opakowań na minutę.

Zwiększenie wydajności zależy od kilku czynników:

  1. Wymiary i kształt pudełka (wytłoczki) i kartonika,
  2. Dokładność wymiarowa cięcia wytłoczek i jakość brzegów,
  3. Informacji jak obecnie wygląda etap końcowy (ilość produktów w rzędzie, odstępy pomiędzy kolejnymi).
  4. Dostępność miejsca w zakładzie,
  5. Docelowa wydajność

Po określeniu powyższych cech możemy zaproponować konkretny model maszyny

Maszyna do dezynfekcji

Zbudowaliśmy prototyp urządzenia, które dezynfekuje różnego rodzaju materiały w tym elektronikę i dokumenty w sposób nieinwazyjny.

Mamy przyjemność poinformować o trwających pracach nad maszyną do dezynfekcji pomieszczeń metodą waporyzowanego nadtlenku wodoru.

Za nami pierwsze testy, które wypadają bardzo obiecująco. Szacujemy, że nasze urządzenie będzie w stanie przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń do 200 m3 w krótkim czasie.

Pracujemy nad usprawnieniem procesu dezynfekcji i konstrukcją urządzeń w przyjemnej dla oka zabudowie

Maszyna do dezyfekcji

Nasze Projekty

dla największych światowych marek rynku Automotive

Jaguar Wolverhampton, Wielka Brytania

Realizacja maszyn do montażu silników diesla AJ200. Montaż mechaniczny, instalacje elektryczne, pneumatyczne oraz strefy bezpieczeństwa – ogrodzenia maszyn. W kolejnym roku zrealizowaliśmy dla Jaguara stacje do produkcji silnika benzynowego oraz maszyny do produkcji silnika V8 (AJ133). Oba projekty uruchamiane przez Nowa Tepro u klienta finalnego.

BorgWarner Ltd. Bradford, Wielka Brytania

Zlecenie wykonywane docelowo dla amerykańskiego dostawcy komponentów i części do przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Konstrukcja, montaż i uruchomienie linii montażowych destynowanych do składania turbin – dla Jaguara i Forda.

Ford Chichuahua, Meksyk

Nowa Tepro realizuje stacje robocze wyposażone w roboty firmy ABB.

Daimler Stuttgart-Hedelfingen, Niemcy

Wykonanie automatów produkcyjnych do napełniania olejem ośmiobiegowych skrzyń biegów nowej generacji. Zamówienie obejmowało wykonanie maszyn wraz z projektem instalacji pneumatycznej oraz hydraulicznej.

Skoda, Mlada Boleslav, Czechy

Złożenie automatu do montażu pokryw łożysk głównych. Projekt wykonany w 100% w Polsce i dostarczony bezpośrednio do klienta docelowego.
Projekt wykonywany w międzynarodowym środowisku:
NT (Polska): koncept, projekt konstrukcyjny, montaż, wykonanie
instalacji elektrycznych i pneumatycznych;
TKSY (Niemcy): projekt elektryczny (szafa, HMI)
Ferrotherm (Czechy): rozruch i powtórny montaż w Czechach

Geely, Chiny

Jeden z naszych ostatnich projektów dla chińskiego producenta samochodów Geely – maszyny z przeznaczeniem do testowania silników.